Mostové žeriavy ABUS

ŤAŽKÉ BREMENÁ HRAVO

Nosnosť až 120 t
Rozpätie až 40 m

Mostové žeriavy ABUS zabezpečujú vďaka veľkému rozpätiu a maximálnej nosnosti až 120 ton hladkú prepravu veľkých a ťažkých nákladov aj na úrovni materiálového toku. Dokážu bremená zdvíhať, spúšťať a prepravovať – bodovo, líniovo alebo po celej ploche haly. V závislosti na účele použitia a prevádzkových podmienkach je možné si vybrať medzi piatimi rôznymi prevedeniami: jednonosníkové, dvojnosníkové, podvesné, nástenné mostové a poloportálové žeriavy.

Jednonosníkové mostové žeriavy

v typoch:
ELV jednonosníkový mostový žeriav s valcovaným profilovým nosníkom
ELK jednonosníkový mostový žeriav so zváraným krabicovým nosníkom
ELS jednonosníkový mostový žeriav s bočnou konzolovou mačkou

TypNosnosťRozpätie *
ELVdo 10 tondo 18,5 m
ELKdo 16 tondo 29,5 m
ELSdo 10 tondo 39 m

* - v závislosti od nosnosti

Detaily produktu Dopyt

Dvojnosníkové mostové žeriavy

Mostový žeriav typu ZLK so zváraným krabicovým nosníkom
Nosnosť do 120 t
Rozpätie až 42 m (v závislosti od nosnosti)
Možnosť doplnenia údržbových plošín na most i na mačku žeriavu

Detaily produktu Dopyt

Podvesné mostové žeriavy

v typoch:
DLVM Podvesný mostový žeriav s valcovaným profilovým nosníkom privareným na priečniky
EDL Podvesný mostový žeriav s valcovaným profilovým nosníkom so skrutkovým pripojením hlavného nosníka k priečnikom
EDK Podvesný mostový žeriav s krabicovým nosníkom a skrutkovým pripojením hlavného nosníka k priečnikom

TypNosnosťRozpätie *
DLVMdo 3,2 tonydo 14 m
EDLdo 8 tondo 17,5 m
EDKdo 8 tondo 25 m

* - v závislosti od nosnosti

Detaily produktu Dopyt

Nástenné konzolové jednonosníkové žeriavy

Jednonosníkový konzolový nástenný mostový žeriav typu EWL so zváraným krabicovým nosníkom
Nosnosť do 5 t
Rozpätie až 12 m (v závislosti od nosnosti)
Ideálny pre druhú úroveň haly

Detaily produktu Dopyt

Poloportálové žeriavy

Typ EHPK jednonosníkový portálový žeriav so zváraným krabicovým nosníkom
Nosnosť do 10 t
Rozpätie až 15 m (v závislosti od nosnosti)
Ideálny pre druhú úroveň haly

Detaily produktu Dopyt

Žeriavové dráhy

Súčasťou našich komplexných dodávok sú aj kompaktné žeriavové dráhy na konzolách haly alebo vstavané na stĺpoch, prípadne podvesné dráhy na väzníkoch haly. Dodávka zahŕňa posúdenie základov alebo návrh nového založenia žeriavovej dráhy, upevnenia na novú či existujúcu konštrukciu (stĺp, väzník, preklad). Realizujeme rektifikáciu žeriavových dráh vrátane geodetického zamerania.

PDF Mostove žeriavy ABUS

Detaily produktu Dopyt

Naše mostové žeriavy pre Vaše potreby

Jednonosníkové mostové žeriavy firmy ABUS umožňujú i v nízkych halách realizáciu racionálneho toku materiálu o nosnosti do 16t a s rozpätím do 39m. Optimálne využívajú dané priestory, ich nasadením môžu byť usporené náklady v súvislosti s výškou haly.

Dvojnosníkové mostové žeriavy firmy ABUS sú navrhované pre prepravu veľkých bremien do 120 t. Dvojnosníkové mostové žeriavy ABUS sú realizované s rozpätím až do 42 m a ponúkajú najlepšie predpoklady pre doplnkové vybavenie ako sú napríklad vyššie rýchlosti žeriavu, doplnenie údržbových plošín na most i na mačku žeriavu alebo doplnenie ďalšieho pomocného zdvihu.

Komplikované podmienky v halách vyžadujú špeciálne riešenia. Je možné ich realizovať jednoducho pomocou podvesných mostových žeriavov firmy ABUS. Montáž dráh žeriavu pod stropom haly namiesto podpery umožňuje vysoko hodnotné riešenia i za sťažených podmienok, z hľadiska priestoru a konštrukcie. Podvesné mostové žeriavy ABUS svojimi malými rozmermi dojazdu mačky a individuálnym prispôsobením presahov optimálne využívajú disponibilnú šírku haly. Vložením mostu medzi priečniky je možné optimalizovať výšku zdvihu. Podvesné žeriavy firmy ABUS sa vyrábajú s nosnosťou do 8 t a s rozpätím do 17,5m.

Jednonosníkový nástenný konzolový mostový žeriav firmy ABUS sa pohybuje po vlastnej žeriavovej dráhe pod veľkými mostovými žeriavmi. Tým je na základe prídavných dopravných možností dôsledne zaistený plynulý tok materiálu vo všetkých výrobných oblastiach. Pomocou pravouhlých súradníc je pritom schopný ovládať zároveň viac pracovísk. Jednonosníkový nástenný konzolový mostový žeriav firmy ABUS môžete obdržať v prevedení do nosnosti 5t a do 12 m vyloženia.

Takisto jednonosníkový poloporátlový žeriav ABUS je ideálnym žieravom na obsluhu priestoru v úrovni pod halovým žeriavom a dokáže obsluhovať viaceré za sebou umiestnené pracovné miesta. Jednonosníkový poloportálový žeriav ABUS je dostupný v nosnostiach do 10 t a rozpätiach do 15 m. Konštrukcia s oporami proti krúteniu a stabilný krabicový nosník umožňujú použitie bez nutnosti postranného vedenia portálových vzpier na podlahe haly. Spodné pojazdové ústrojenstvo jazdí buď priamo po urovnanej a únosnej podlahe haly, alebo pri vyšších zaťaženiach kolies v úrovni zapustenej a únosnej oceľovej dráhy. Nevznikajú vyvýšené alebo zapustené vodiace dráhy a tým vytvárané rušiace kontúry.

Mostové žeriavy ABUS

ABUS patrí k popredným európskym výrobcom žeriavových systémov pre kryté haly v Európe a ponúka svojim zákazníkom riešenie ekonomického toku materiálu šité na mieru, ako i individuálny servis od plánovania až po údržbu. Rozsiahlym program doplnkových vybavení sú žeriavy ABUS tiež výborne vyzbrojené pre špeciálne prípady nasadenia. Presvedčia o tom príkladnou prispôsobivosťou a spoľahlivosťou a vyznačujú sa vybavením, ktoré nie je všade štandardom.

Žeriavy ABUS vďaka rôznorodým možnostiam integrovania do plánovaných alebo existujúcich hál poskytujú užívateľovi maximálnu flexibilitu, funkcionalitu a ideálne podmienky pre obsluhu.

Žiadny pohyb žeriavu bez žeriavovej dráhy

Ponúkame Vám taktiež riešenie na mieru pre Vašu žeriavovú dráhu v závislosti od požiadaviek alebo existujúcej nosnej konštrukcie. Náš tím inžinierov vám poskytne odbornú podporu vo všetkých fázach plánovania. Preto vám môžeme poskytnúť kompletné riešenie pozostávajúce zo žeriavu a žeriavovej dráhy - všetko z jedného zdroja.

Dodatočné vybavenie a možnosti

Náš inovatívny rádiový ovládač ABUS ABURemote s indukčnou nabíjačkou je užitočným štandardným vybavením každého žeriavu ABUS. S naším rádiovým diaľkovým ovládaním ste nezávislí - môžete si slobodne vybrať miesto, z ktorého chcete mostové žeriavy ovládať, a mať tak pod dohľadom celé pole práce. Rádiové ovládanie ABUS má množstvo funkcií a možností a umožňuje napríklad tandemové ovládanie dvoch kladkostrojov na žeriave, ako aj dvoch mostových žeriavov.

V spojení s našim moderným ovládaním ABUControl je manipulácia s dlhými výrobkami nielen bezpečná, ale aj jednoduchá vďaka nášmu ovládaniu synchronizácie a nášmu ovládaniu kývania. Dodatočné príslušenstvo pre mostové žeriavy, ako napríklad výkonné LED svetlá, ktoré optimálne osvetľujú pracovnú oblasť žeriavu, a kalibrovateľná (tiež dodatočne namontovateľná) vážiaca kladnica sú dva príklady ďalších možností ABUS v konštrukcii žeriavov, ktoré uľahčujú obsluhu. Všetko pre bezpečnosť a ľahkú obsluhu vašich zamestnancov. Zostavte si svoje vlastné mostové žeriavy a úplne individuálne žeriavové systémy s mnohými ďalšími možnosťami!

Váš žeriavový systém od spoločnosti ABUS Kransysteme

Nechajte si poradiť od kompetentnej kontaktnej osoby ABUS ohľadom vášho projektu pre mostové žeriavy alebo iné žeriavové systémy. Sprevádzame vás od plánovania cez montáž (v prípade potreby aj vrátane montážnych pomôcok, ako sú autožeriavy, vysokozdvižné vozíky alebo pracovné plošiny) až po kontrolu pred prvým uvedením do prevádzky. Radi vás podporíme v efektívnom návrhu vašej haly s niekoľkými pracovnými úrovňami. Za týmto účelom vám naša žeriavová technológia ponúka ďalšie riešenia, ako napríklad vhodný otočný žeriav (stĺpové otočné žeriavy, nástenné otočné žeriavy), portálový žeriav alebo profilové závesy alebo podvesné žeriavy. Samozrejme vám ponúkame aj vhodné zdvíhacie zariadenie, ako sú elektrické reťazové alebo elektrické lanové kladkostroje. Poradíme vám, ktorý žeriav je vhodný pre váš projekt a radi prevezmeme výrobu nových systémov alebo sa postaráme o modernizáciu existujúcich žeriavových systémov.

kontakt

Kontakt

V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať.

Kontaktujte nás