Elektrické reťazové kladkostroje ABUS

VY ZADÁTE, MI VYTIAHNEME.

nosnosť až 4t
kompaktné

Elektrické reťazové kladkostroje ABUS presviedčajú vďaka praktickým a užívateľsky komfortným vlastnostiam – či už pri stacionárnom použití, s ručným alebo elektrickým pojazdom. Patrí k nim obzvlášť nízka konštrukcia pre optimálne využitie priestoru, sériová jemná regulácia zdvihu pre opatrné zdvíhanie a spúšťanie, brzdové obloženie s mimoriadne vysokou životnosťou a bohatá doplnková výbava. A to pri nosnostiach až 4 tony.

Reťazové kladkostroje ABUS završujú produktovú paletu, čo sa týka nosnosti, smerom dole. Týmito vysoko modernými zdvíhadlami je možné spoľahlivo a komfortne premiestňovať malé bremená. Reťazové kladkostroje ABUS je možné vďaka dodatočnej výbave prispôsobiť akémukoľvek účelu. Presviedčajú kompaktnou konštrukciou, ľahkou údržbou a prevedením elektrickej inštalácie. Priame ovládanie je možné.

Veľmi nízka konštrukcia.

Jemná regulácia zdvihu sériovo.
Brzdové obloženie s extrémne dlhou životnosťou.
Doplnkové systémové komponenty pre špeciálne prípady použitia.
Najvyššia kvalita vďaka najmodernejšej sériovej výrobe.
Kompaktná konštrukcia a ľahká údržba.

ABUCompact reťazový kladkostroj GMC

nosnosť 100 kg (dráha háku až 20 m - jedna vetva) alebo 200 kg (dráha háku až 10 m - dve vetvy)
napájanie cez zásuvku 230 V
zvlášť vhodné pre mobilné použitie vďaka svojej nízkej hmotnosti

Detaily produktu Dopyt

Reťazový kladkostroj ABUCompact GM2

Nosnosť do 320 kg (dráha háku až 32 m – jedna vetva) alebo až 630 kg (dráha háku až 16 m – dve vetvy)
Rýchlosť zdvíhania od 3 do 20 m/min (v závislosti od nosnosti)

Detaily produktu Dopyt

Reťazový kladkostroj ABUCompact GM4

Nosnosť do 630 kg (dráha háku do 50 m – jedna vetva) alebo do 1,25 t (dráha háku do 25 m - dve vetvy)
Rýchlosť zdvíhania medzi 4 a 20 m/min (v závislosti od nosnosti)

Detaily produktu Dopyt

Reťazový kladkostroj ABUCompact GM6

Nosnosť do 1,25 t (dráha háku do 35 m – jedna vetva) alebo do 2,5 t (dráha háku do 17,5 m – dve vetvy)
Rýchlosť zdvíhania medzi 3 a 16 m/min (v závislosti od nosnosti)

Detaily produktu Dopyt

Reťazový kladkostroj ABUCompact GM8

Nosnosť do 2 t (dráha háku do 32 m – jedna vetva) alebo do 4 t (dráha háku do 16 m – dve vetvy)
Rýchlosť zdvíhania medzi 4 a 20 m/min (v závislosti od nosnosti)

Detaily produktu Dopyt

Čo je súčasťou dodávky elektrického reťazového kladkostroja?

Elektrické reťazové kladkostroje sú hotové a pripravené na spojenie s prevádzkou pomocou závesného tlačidla a ovládacieho kábla. Váš elektrický reťazový kladkostroj dostanete so stiahnutou vysokopevnostnou pozinkovanou nosnou reťazou s reťazovým boxom, sklopnou a odnímateľnou závesnou konzolou a ochranou proti preťaženiu ako klznú spojku, ktorú je možné pri veľkostiach GM2 / zvonku nastaviť. 4/6/8.

K štandardnej výbave patrí bezpečnostná klzná spojka ako spoľahlivá ochrana proti preťaženiu s minimálnym opotrebovaním. Rýchle zásuvné spoje s nezameniteľnými otočnými skrutkovými spojmi umožňujú rýchle elektrické pripojenie bez námahy. Špeciálne tvrdená a pozinkovaná nosná reťaz je navrhnutá ako reťaz z profilovej ocele a má teda o ¼ vyššiu nosnosť ako porovnateľná kruhová oceľová reťaz. Ponúka vám dodatočnú bezpečnosť a dlhšiu životnosť.

Ako sa ovláda elektrický reťazový kladkostroj?

Najmenšia veľkosť GMC (prevádzkové napätie 230 voltov / domáca zásuvka) s elektronickým ovládaním zdvíha bremená plynulo.

Reťazové kladkostroje GM2 / 4/6 sú vybavené osvedčeným a odolným priamym ovládaním. Elektrický reťazový kladkostroj typu GM8 je dodávaný so stýkačovým ovládaním v polovodičovej technológii bez opotrebovania. Tieto štyri veľkosti pracujú s prevádzkovým napätím 380-415 V / 50 Hz. Na požiadanie sú možné aj špeciálne napätia.

Aké sú výkonové charakteristiky reťazového kladkostroja?

Okrem piatich veľkostí sú k dispozícii rôzne rýchlosti zdvihu, nosnosti a dráhy háku. Rovnako tak môžu byť elektrické reťazové kladkostroje vybavené jedným alebo dvoma vetvami. Pri jednopramennom reťazovom kladkostroji vedie reťaz bremena priamo od zdvíhacieho zariadenia ku háku. V prípade reťazového kladkostroja, ktorý bol dvakrát navinutý, je priehyb v spodnom kladkostroji, reťaz sa vráti späť do puzdra a tam je pripevnená. V súlade s osvedčeným princípom kladkostroja sa tým zdvojnásobuje maximálna nosnosť pri polovičnej rýchlosti zdvíhania.

Rozsiahlu doplnkovú výbavu dopĺňajú elektrické reťazové kladkostroje

Reťazové kladkostroje môžu jazdiť s pojazdovými vozíkmi (ručné vozíky) alebo elektrickými vozíkmi na I-nosníku. Možné šírky prírub sú medzi 42 a 400 mm a sú nastaviteľné. Ak sa na žeriave pohybuje viac kladkostrojov, slúžia ako ochrana pred kolíziou špeciálne nárazníky. Na konci dráhy obmedzuje trasu upínací nárazník.

Elektrický reťazový kladkostroj je štandardne vybavený rádiovým diaľkovým ovládaním. Ak je elektrický reťazový kladkostroj dodaný súčasne s elektrickým pojazdom a rádiovým ovládaním, je súčasťou dodávky aj elektrický koncový vypínač pomocou koncových vypínačov pojazdu (krížový pákový spínač). S ním sa kladkostroj automaticky zastaví na konci trasy.

Pre výrobné oblasti s najvyššími bezpečnostnými požiadavkami sú k dispozícii bezpečnostné háky. Náklad sa nedá neúmyselne odopnúť. Pri naložení sa nákladný hák zatvorí a možno ho otvoriť iba stlačením zámku.

Elektronický koncový vypínač zdvihu vytvára dodatočnú bezpečnosť. Voľne voliteľné vypínacie body pre najvyššiu a najnižšiu polohu háku môže obsluha individuálne nastaviť pomocou tlačidla na háku.

Na prepravu citlivého tovaru odporúčame náš frekvenčný menič ABULiner pre hladký a hladký chod zdvíhania. Vďaka tomu je presné polohovanie náročných procesov montáže a spájania oveľa jednoduchšie.

Na uľahčenie pripojenia zariadení na manipuláciu s bremenami môžeme naše elektrické kladkostroje vybaviť aj 5-pólovou zástrčkovou spojkou (3 / N / PE). To znamená, že napájanie pre prídavné zariadenie (napr. vákuové zariadenie) možno ľahko vytvoriť.

Aké výhody zdvíhacej techniky ponúka elektrický reťazový kladkostroj ABUS?

Elektrický reťazový kladkostroj ABUS spája mnoho výhod: Presvedčí svojou jednoduchou obsluhou, dlhým pracovným cyklom, nízkou vlastnou hmotnosťou a vysokou nosnosťou. Okrem toho sú zdvíhacie zariadenia robustné, spoľahlivé a vyžadujú len malú údržbu.

Elektrické reťazové kladkostroje sú vyrobené a testované podľa európskych noriem, pravidiel a predpisov. Podliehajú opakovaným kontrolám v súlade s vyhláškou o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci a predpismi DGUV. Radi pre vás vykonáme test v súlade s predpismi obchodného združenia.

Naša séria reťazových kladkostrojov ABUCompact sa ľahko udržiava. V prípade servisu, napríklad pri výmene opotrebovanej reťaze, stačí povoliť niekoľko skrutiek a reťaz a vedenie reťaze vytiahnuť a vymeniť za nové.

kontakt

Kontakt

V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať.

Kontaktujte nás