Kladkostroje

Žiadny žeriav bez kladkostrojov – sú srdcom všetkých žeriavových systémov. Naše kladkostroje v osvedčenej kvalite ABUS dokážu zdvihnúť ľahké váhy od 80 kg aj ťažké bremená až do nosnosti 120 t. V žeriavovej technike môže byť kladkostroj použitý ako pre stacionárne použitie, tak aj v spojení so žeriavovým systémom pre celoplošné použitie.

zeriav

Elektrické lanové kladkostroje

ABUS elektrické lanové kladkostroje sú srdcom žeriavového zariadenia

Detaily produktu
zeriav

Elektrické reťazové kladkostroje

ABUS elektrické reťazové kladkostroje presvedčia nízkou stavebnou výškou, štandardne dvomi rýchlosťami zdvihu a dlhou životnosťou

Detaily produktu
zeriav

Ručné reťazové kladkostroje

Ručné reťazové kladkostroje zaujmú kompaktnou jednoduchou konštrukciou a obsluhou a údržbou

Detaily produktu

Elektrické lanové kladkostroje

Elektrické lanové kladkostroje sú najbežnejšie používané kladkostroje na mostových žeriavoch. Jednonosníkové mačky sa používajú už pre nosnosti od 1 t. Vyznačujú sa kompaktným dizajnom s priaznivými inštalačnými rozmermi. Dvojnosníkové mačky sa používajú pri preprave obzvlášť ťažkých nákladov - do 120 t. Napríklad sa dajú použiť ako zdvíhadlá strojov pri výrobe tlačiarenských lisov. Takýto kladkostroj je vhodný aj na zdvíhanie citlivých bremien – aj s veľkými dráhami háku. Na tento účel sú elektrické lanové kladkostroje vybavené komplexnejšími elektronickými ovládacími prvkami, aby vyhovovali individuálnej aplikácii žeriavu.

V závislosti od záťaže, rozmerov a výšky zdvihu si môžete vybrať z ponuky rôznych typov mačiek našich elektrických lanových kladkostrojov ABUS. Ponúkame Vám štandardné jednonosníkové konštrukcie mačiek (do 16 t), so zdvojeným pojazdom (do 25 t) a konzolové mačky (do 10 t) alebo dvojnosníkové mačky (do 120 t), s dvojitým zdvíhacím ústrojenstvom. Aj tento elektrický lanový kladkostroj - náš najväčší kladkostroj ABUS - sa vyrába ako sériový výrobok - rovnako ako všetky ostatné lanové kladkostroje.

Elektrické reťazové kladkostroje

Reťazový kladkostroj sa väčšinou používa ako zdvíhacie zariadenie v spojení so žeriavom na pracovisku, ako je otočný žeriav, portálový žeriav alebo podvesný systém. Je to lacné riešenie medzi kladkostrojmi pre malé bremená od 80 kg do 4 t. Bremená sa presúvajú pomocou ručného pojazdu alebo elektrického pojazdu s dvomi rýchlosťami pojazdu.

Na rozdiel od lanového kladkostroja je možné reťazový kladkostroj pripevniť aj k stacionárnemu bodu. To sa vykonáva pomocou štandardne dodávaného závesného držiaka, ktorý je možné jednostranne upevniť, alebo pomocou špeciálneho závesného háku.

Kladkostroje od ABUS Kransysteme

Všetky naše produkty sú vyrobené v Nemecku. Ak potrebujete náhradný diel pre váš elektrický reťazový kladkostroj alebo lanový kladkostroj, vieme vám ho dodať – aj pre staršie generácie kladkostrojov – priamo z nášho skladu v Gummersbachu a zabezpečiť tak rýchle dodacie lehoty.

Na požiadanie vieme namontovať náhradné diely na kladkostroje ihneď. Vďaka našim produktom nenáročným na opravu a údržbu sú všetky komponenty ľahko dostupné a ľahko vymeniteľné. Robustný, modulárny a na údržbu nenáročný dizajn bol vždy naším receptom na užívateľsky prívetivé a kompaktné kladkostroje.

Naše produkty zdvíhacej techniky sú štandardne dostupné v dvoch rýchlostiach. Na želanie je možné náklad zdvíhať a presúvať aj plynule. To je dôležité najmä pri operáciách s citlivými materiálmi.

Je samozrejmé, že všetky kladkostroje ABUS spĺňajú európske normy, pravidlá a predpisy.

kontakt

Kontakt

V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať.

Kontaktujte nás