Kladkostroje

Žiadny žeriav bez kladkostrojov – sú srdcom všetkých žeriavových systémov. Naše kladkostroje v osvedčenej kvalite ABUS dokážu zdvihnúť ľahké váhy od 80 kg aj ťažké bremená až do nosnosti 120 t. V žeriavovej technike môže byť kladkostroj použitý ako pre stacionárne použitie, tak aj v spojení so žeriavovým systémom pre celoplošné použitie.

Elektrické lanové kladkostroje

Elektrické lanové kladkostroje sú najbežnejšie používané kladkostroje na mostových žeriavoch. Jednonosníkové mačky sa používajú už pre nosnosti od 1 t. Vyznačujú sa kompaktným dizajnom s priaznivými inštalačnými rozmermi. Dvojnosníkové mačky sa používajú pri preprave obzvlášť ťažkých nákladov - do 120 t. Napríklad sa dajú použiť ako zdvíhadlá strojov pri výrobe tlačiarenských lisov. Takýto kladkostroj je vhodný aj na zdvíhanie citlivých bremien – aj s veľkými dráhami háku. Na tento účel sú elektrické lanové kladkostroje vybavené komplexnejšími elektronickými ovládacími prvkami, aby vyhovovali individuálnej aplikácii žeriavu.

V závislosti od záťaže, rozmerov a výšky zdvihu si môžete vybrať z ponuky rôznych typov mačiek našich elektrických lanových kladkostrojov ABUS. Ponúkame Vám štandardné jednonosníkové konštrukcie mačiek (do 16 t), so zdvojeným pojazdom (do 25 t) a konzolové mačky (do 10 t) alebo dvojnosníkové mačky (do 120 t), s dvojitým zdvíhacím ústrojenstvom. Aj tento elektrický lanový kladkostroj - náš najväčší kladkostroj ABUS - sa vyrába ako sériový výrobok - rovnako ako všetky ostatné lanové kladkostroje.

Elektrické reťazové kladkostroje

Reťazový kladkostroj sa väčšinou používa ako zdvíhacie zariadenie v spojení so žeriavom na pracovisku, ako je otočný žeriav, portálový žeriav alebo podvesný systém. Je to lacné riešenie medzi kladkostrojmi pre malé bremená od 80 kg do 4 t. Bremená sa presúvajú pomocou ručného pojazdu alebo elektrického pojazdu s dvomi rýchlosťami pojazdu.

Na rozdiel od lanového kladkostroja je možné reťazový kladkostroj pripevniť aj k stacionárnemu bodu. To sa vykonáva pomocou štandardne dodávaného závesného držiaka, ktorý je možné jednostranne upevniť, alebo pomocou špeciálneho závesného háku.

Kladkostroje od ABUS Kransysteme

Všetky naše produkty sú vyrobené v Nemecku. Ak potrebujete náhradný diel pre váš elektrický reťazový kladkostroj alebo lanový kladkostroj, vieme vám ho dodať – aj pre staršie generácie kladkostrojov – priamo z nášho skladu v Gummersbachu a zabezpečiť tak rýchle dodacie lehoty.

Na požiadanie vieme namontovať náhradné diely na kladkostroje ihneď. Vďaka našim produktom nenáročným na opravu a údržbu sú všetky komponenty ľahko dostupné a ľahko vymeniteľné. Robustný, modulárny a na údržbu nenáročný dizajn bol vždy naším receptom na užívateľsky prívetivé a kompaktné kladkostroje.

Naše produkty zdvíhacej techniky sú štandardne dostupné v dvoch rýchlostiach. Na želanie je možné náklad zdvíhať a presúvať aj plynule. To je dôležité najmä pri operáciách s citlivými materiálmi.

Je samozrejmé, že všetky kladkostroje ABUS spĺňajú európske normy, pravidlá a predpisy.

kontakt

Kontakt

V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať.

Kontaktujte nás