HB-Systém porastie spolu s Vašim podnikom

Publikované: 6. júna 2024

HB-Systém patrí k úspešným nápadom vo zdvíhacej a prepravnej technike: spája výhody stacionárneho zdvíhadla s mobilitou mostového žeriavu, a to veľmi ekonomicky. 

HB-Systém ABUS je systém podvesných dráh, ktorý sa používa na plošnú a lineárnu prepravu v halách pre rôzne komplexné riešenia toku materiálu. Výhodou je možnosť vytvoriť individuálne riešenie na princípe stavebnice: jednotlivé prvky sú prakticky a cenovo výhodné a môžu sa použiť a kombinovať podľa potreby. Je flexibilne prispôsobiteľný pre takmer každú geometriu haly a priestoru. Všetky typy HB-Systémov sa vyznačujú nízkou stavebnou konštrukciou, aby bolo možné za všetkých okolností dosiahnuť optimálnu výšku háku. Všetky elektrické spoje fungujú systémom rýchlozástrčných spojok. Rozmanitý je naproti tomu výber možností prispôsobenia pre zavesenie, ktoré umožňuje individuálne upevnenie podľa rôznych priestorových možností a stropných konštrukcií.

Vnútorné pojazdné profily

Profily HB-Systémov ABUS sú výsledkom optimalizačného procesu podporovaného prostriedkami najmodernejšej technológie, ako je CAD a FEM. Výsledkom sú tri typy profilov, ktoré pokrývajú kompletný rozsah nosnosti HB-Systémov do 2 000 kg.

Všetky profily sa skladajú z dvoch za studena valcovaných poloprofilov, ktoré sa zvaria do vysoko únosného profilu. ABUS sa rozhodol pre vnútorné profily, pretože ponúkajú účinnú ochranu pojazdového  ústrojenstva a tým i výhody pri údržbe.

Zavesenia s guľovými kĺbmi

Inžinieri firmy ABUS venovali zaveseniu obzvlášť mnoho pozornosti, pretože kvalita zavesenia a pripojených prvkov zabezpečuje kvalitu HB-Systému ABUS a celkovej jeho použiteľnosti.

Na upevnenie HB zariadenia sa používajú výlučne zavesenia s guľovými kĺbmi. Majú nízku konštrukciu a sú nastaviteľné a tým zvlášť vhodné na prispôsobenie, odľahčujú konštrukcie stropov a bodov tým, že výkyvné pohyby tlmia horizontálne sily žeriavu.

Pre upevnenie na stropnú konštrukciu alebo iné prvky haly je k dispozícii celý rad rôznych možností pripojenia. Pripojenie na strop a závesná časť umožňujú spoločne riešenie problémov s HB-Systémom ABUS takmer za všetkých podmienok.

HB-Systémy ABUS vykazujú ďalšie dôležité výhody. Vďaka výhodným vlastnostiam profilov je možné vykonať zavesenie vo väčších vzdialenostiach a to i v rozsahu vyšších nosností. Podľa potreby je možná aj jazda do zákrut. Kvalitnými skrutkovými spojmi sa zabezpečí vysoká kvalita prevedenia stykov a tým i vysoká únosnosť. Obe výhody podstatne kompenzujú náklady na inštaláciu HB-Systémov ABUS a zvyšujú jeho produktivitu. A tiež uľahčujú prácu: jazdenie žeriavova mačiek je pri ručnej prevádzke možné pri vynaložení len malej sily. 

Pri HB-systémoch sú vždy možné zmeny a rozšírenie. HB-systém ABUS porastie spolu s Vašim podnikom.

kontakt

Kontakt

V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať.

Kontaktujte nás