Projekt mesiaca ALFUN

Spoločnosť ALFUN a.s. je moderné európske servisné centrum, ktoré ponúka zákazníkom priečne aj pozdĺžne delenie plechov a pásov na vlastných deliacich linkách a pílach. Dodáva široký sortiment plechov, pásov, dosiek, profilov a tyčí vyrobených z hliníka, oceľových plechov a pásov, nerezových plechov, pásov, profilov a tyčí.

Dôležitou súčasťou širokej ponuky pre zákazníkov zo všetkých odvetví priemyslu sú hliníkové dosky, profily a od roku 2014 aj nerezové tyče. Počas mnohých rokov pôsobenia sa ALFUN a.s. stal významným európskym hráčom vo svojom odbore.

Spoločnosť ALFUN a.s. spolupracovala so spoločnosťou ITECO ŽERIAVY s.r.o. pri návrhu a dodávke 2 kusov mostových žeriavov ABUS ELK a 1 kusu otočného stĺpového žeriavu ABUS VS do jednej zo svojich hál, vrátane profesionálnej a rýchlej montáže, skúšok a zaškolenia obsluhy.

Mostové žeriavy sú ovládané rádiovým diaľkovým ovládaním ABURemote Button so zobrazením hmotnosti bremena na displeji a disponujú tiež záložným závesným ovládačom.

Použité sú aj antikolízne zariadenia, ktoré spĺňajú funkciu spomalenia a následné zastavenia medzi mostami susediacich žeriavov. Samozrejmosťou je použitie preťažovacích zariadení LIS-SV s funkciou sledovania životnosti mechanizmu zdvihu.

V hale, v ktorej sú umiestnené žeriavy ABUS sa manipuluje s hliníkovými profilmi a doskami rôznych rozmerov. Tieto materiály sa pomocou žeriavov prepravujú z regálov na deliace stroje, kde sa hliníkové profily režú rôznymi spôsobmi na rozmery podľa požiadaviek zákazníkov. Pri zdvíhaní hliníkových profilov a dosiek môže obsluha vďaka systému LIS-SV vidieť hmotnosť zdvíhaného bremena na diaľkovom ovládači. Pri tejto manipulácii sa využívajú 2 kusy jednonosníkových mostových žeriavov ABUS ELK 6,3t s rozpätím 23 metrov. Pri vyťaženosti mostových žeriavov si obsluha pomáha aj otočným stĺpovým žeriavom VS 1,6t s vyložením 4m. Pri manipulácii s materiálmi s rovnou plochou ako sú tabule plechu alebo rôzne rovné profily si obsluha pomáha podtlakovými vákuovými prísavkami, ktoré sú zavesené na háku žeriavu.

Zdroj: abus-kransysteme.de

kontakt

Kontakt

V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať.

Kontaktujte nás